• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

Muay Thai Teknikleri

Muay Thai (Thai Boxing) Sporunda Kullanılan Teknikler!

 thai boxing tekme Muay thai
dövüşçüsünün  insan anatomisini iyi  bilmesi gerekmektedir.  Muay thai sporcusu  vuracağı darbenin nerede  etkili olacağını bilmiyorsa  o darbeden çok fazla  faydalanamaz. Muay        Thai teknikleri aslında  belli temel hareketlerin  birleşmesi sonucunda  oluşur.

Bu tekniklerin birleşmesi sonucunda yapılan hareketler kombine hareketlerdir. Muay thai sporun da kombine vuruşlar olmazsa olmazımızdır. Muay Thai’ de kullanılan temel teknikler; gard(guard), yumruk, tekme, diz, dirsek, clinch(boğuşma) şeklindedir. Yumruklar; aparkat, kroşe. Tekmeler ise low kick, high kick, middle kick, front kick (push kick) olarak ta ayrılabilir.
 muay thai dirsek, thai boxing dirsek
Bu tekniklerin hemen hepsi muay thai de (thai boxing) saldırı amaçlı kullanılır. Tabii ki savunmasının iyi olması bir muay thai’ci için oldukça önemlidir. Bazı savunma tekniklerini saldırı teknikleriyle kombine ederek çok etkili kontra vuruşlar yapabiliriz. Tabii ki muay thai de bu kombineleri yapabilmek için hem saldırı hem de savunma tekniklerimizin oturmuş olması gerekmektedir. Muay thai de savunma teknikleri;  ilk olarak gard (guard), kaval ve ellerle alınan bloklar, eskiv (yumruklardan belimizin yardımıyla kaçış.) şeklindedir.

 Thai boxing (tayland boksu) teknikleri
Muay thai sporu oldukça sert olmakla beraber çok iyi bir kondisyon gerektirmektedir. Antrenmanlar seviye seviye yapılmalı ve yine seviyelere göre antrenman sürdürülmelidir. Muay thai tekniklerinin tam anlamıyla oturması kişiden kişiye göre değişmekle beraber yıllar boyu sürecektir. Ve sporcunun spor hayatı boyunca gelişerek devam edecektir. Muay thai’ de kullanılan her teknik doğru zamanda doğru noktaya uygulandığı takdirde net ve sert sonuçlar ortaya çıkarabilecek güçtedir.

 muay thai

"İstanbul Anadolu Yakasında Muay Thai Özel & Grup Dersleri İletisim;
 05358929246"

Teşekkürler,İyi Çalışmalar    

ProfesyonelSporcu

iletisim@profesyonelsporcu.com

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam61
Toplam Ziyaret297392
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.14206.1666
Euro6.68446.7111