• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

Karbonhidrat kilo aldırır mı?

Karbonhidrat ya da karbonhidrat tozu kilo aldırır mı?

Karbonhidratlar vücudumuzun enerji için ihtiyaç duyduğu besinlerdir. Yararlı karbonhidratlar ve zararlı karbonhidratların vücuda etkileri tabii ki oldukça farklıdır. Günümüz de karbonhidratlar kilo yapar gibi bir mantık oluşmuş durumda. Tabii ki her şeyin fazlası zararlıdır ve belli bir yan etkisi vardır. Tek başına ve doğru kullanılan yararlı (iyi) karbonhidratların kilo aldırma gibi bir yan etkisi olmaz. Ama unutulmaması gereken şey karbonhidratların ya da karbonhidrat tozlarının aslında farklı şeyler olduğudur. Karbonhidrat tozunu bir öğün gibi düşünürseniz tabii ki sizin için bir faydası olmayacaktır. Unutulmamalıdır ki karbonhidrat ve protein tozları tek başlarına birer öğün değildir. Spordan önce ya da sonra tüketmeniz gereken birer besin takviyeleridir sadece.

 karbonhidrat tozu kilo aldırır mı

KARBONHİDRAT TOZU NASIL KİLO ALDIRIR?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi tek başına karbonhidrat tozu kilo aldırmaz. Karbonhidrat tozlarının içerisinde bulunan yüksek kalori, gün içerisinde aldığımız kaloriyi arttıracaktır fakat bu kaloriyi nasıl kullanacağınız vücudunuzun şeklini belirleyecektir.  Eğer karbonhidrat ya da karbonhidrat tozlarıyla kilo almak istiyorsanız spor yapmanız gerekmektedir ki gün içerisinde aldığınız kaloriyi yağa çevirmeden kaslarınızın beslenmesini sağlayın.

NOT! Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Ne kadar ve ne zaman kullanacağınız konusunda uzman ve doktorlarınıza danışın. Tavsiye değil bilgi amaçlıdır 

Teşekkürler,İyi Çalışmalar    

ProfesyonelSporcu

iletisim@profesyonelsporcu.com

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret294920
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92935.9530
Euro6.53246.5585