• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

MuayThai Antrenman Teknikleri

Muay Thai Antrenman Teknikleri |  görsel 1

Muay Thai(Tayland boksu,thai box) sokağa en uygun ayakta dövüş stilidir.Diz,dirsek,tekme,yumruk,krinç(boğuşma) ve hatta orjinalinde kafa bile serbesttir.Yumruk darbeleri içerden,tekmeler ise içerden ve kaval kemiği ile vurularak atılır.

ANTRENMAN TEKNİKLERİ:

Yeni başlayan arkadaşlar için ilk başta gard nasıl alınır?, garddayken nasıl yürünür ? ve yumruk nasıl atılır? bunların bilgisi verilir.Bunları yazarak anlatmak size pek yardımcı olmayacaktır bunun için mutlaka bir yerde eğitimi alıp, işi bilen bir hocadan öğrenmeniz gerekmektedir.Fakat http://www.uzmantv.com/tayland-boksunda-gard-nasil-alinir burada yeni başlayan arkadaşlar için tüm soruların cevaplarını görüntülü olarak izleyerek ulaşabilecekleri bir link paylaştım yeni başlayacak olan arkadaşlar buradan faydalanabilirler.

Diğer branşlarda olduğu gibi muay thai de  gölge boksu,koşma,ip atlama,vücudun ve kasların dayanıklılığını arttıracak egzersizler yapılmaktadır.Fakat diğer branşlardan daha zor ve yorucu olduğundan antrenmanlarında bu zorluğu kaldıracak derece de olması gerekir.

Burada dikkat edilmesi gereken şey, verimli antrenman yapabilmektir.Zaten bu spora başladığınızda hafta ortalama 3 gün kayıtlı olduğunuz klüpte dersleriniz olacaktır.Fakat bu yetersizdir.Bunun dışında kalan 2 gün dede eksiklerinizi tamamlamanız gerekmektedir.Örneğin;Pazartesi,Çarşamba ve Cuma normal antrenmanlarınız var.Kesin her antrenman öncesi koşmanız gerekmektedir.300 metreden 3 ya da 5 tur başlangıçta yeterlidir.Bunu belli bir süre uyguladıktan sonra kendi seviyenize göre yavaş yavaş arttırabilirsiniz.Bu sizin nefesinizi arttıracak ve antrenmanlardaki antrenman maçları olsun,torbalardaki çalışmalar olsun nefesinizi daha uzun süre kullanabilmenizi sağlayacaktır.Tabii ki antrenman öncesiindeki koşular belli bir yere kadar size yardımcı olur.Daha iyi bir kondisyon için haftada 1 günde sprint veya uzun koşu yapmanız gerekir.Koşu yaptığınız günde başka hiçbir antrenman yapmayın.Koşu antrenmanıyla haftada 4 gun antrenman yapmış olduk mesela koşuyuda salı günü yaptığımızı farz edelim. PAZARTESI,SALI,ÇARŞAMBA ve CUMA doldu.Perşembeye'de ağırlık ve güç antrenmanını koyun o günde sadece ağırlık ve patlayıcı güç çalışın ama bunu yaparken kafanıza göre değil hocanızdan bir program alarak yapın çünkü sizi en iyi hocanız tanır.

Ağırlık ve koşu antrenmanlarıyla birlikte haftada 5 gün antrenman yapmış olduk.Antrenman dışında dinlenmede çok önemli haftasonunuzuda dinlenmeye ayırarak vücudunuzu bir sonraki hafta olacak antrenmanlara hazırlayın.

"İstanbul Anadolu Yakasında Muay Thai Özel & Grup Dersleri İletisim;
iletisim@profesyonelsporcu.com - 05358929246"

Teşekkürler,İyi Çalışmalar    

ProfesyonelSporcu

iletisim@profesyonelsporcu.com


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret294920
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92935.9530
Euro6.53246.5585