• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

Puma Mobium Elite V2

Koşu ayakkabısı seçmek tam bir muamma...
Tabanı nasıl olmalı?Malzemesi ne?Jel taban yada köpük taban farkı nedir? gibi pek çok konuda tereddütte kalırız.Bu ve bunun gibi konularda sporla alakalı birkaç nokta,can alıcı ürünü inceleyip görüşlerimizi paylaşmaya karar verdik.İlk olarakta bir koşu ayakkabısından başlamak istedik ve PUMA MOBIUM ELITE V2 yi incelemeye aldık.

 Profesyonel koşu ayakkabısı inceleme
Nedir Bu Mobium'un Farkı?

Bu ayakkabı için bir hayli uğraşılmış belli.Görüntüsünden,tasarımına ve işlevine kadar.Ayakkabıyı alıp incelediğiniz zaman ilk olarak tabanı dikkatinizi çekiyor.Tabanını tamamen kedi patisine benzetmişler.Alt tabanın köpük taban olması güzel ve içerisinde bulunan bir ek taban sayesinde sanki yastığa basıyormuş gibi bir his yaratıyor ayakta.

 mobium

Dış yüzeyi ise tamamen hava alan bir yapıya sahip.Eğer yaz içerisinde kullanmayı düşünüyor ve işte uzun süreli ayakta kalıyorsanız tamamen tercih edebileceğiniz bir ayakkabı çünkü bahsettiğimiz gibi yastığa basar gibi hissediyorsunuz.

Tabii ki hiçbir şey mükemmel değildir.Bu ayakkabı bizce kısa mesafeli sprint antrenmanları için ideal eğer uzun mesafeli bir antrenmanınız olacaksa çok fazla dayanacağını düşünmüyoruz.Bahsettiğimiz gibi SPRİNT koşucuları için ideal.Zaten profesyonel olarak koşan birine antrenmanları için çok uzun süreli bir ayakkabı kolay kolay bulamazsınız.En fazla 4-5 ay içerisinde yeni bir ayakkabıya ihtiyaç duyar çünkü;500/800 km den sonra ayakkabı ne kadar yeni gözükse de darbe dağıtma özelliğini kaybeder.Yeni bir ayakkabı giydiğiniz de ayakkabınızın tabanında ki ezilmeyi hemen farkedersiniz.


FİYAT ?

Yeni sezon bir ürün olması ve tabii ki profesyonel koşu ayakkabısı sınıfında satılmasından dolayı fiyatı da rakipleriyle aynı seviyede.Şuan ki satış bedeli mağzalar da 360 tl.

DEĞERLENDİRME:

DAYANIKLILIK: 10 üzerinden 7.5

KALİTE: 10 üzeinden 8.5

FİYAT: 10 üzerinden 8

İŞLEVSELLİK: 10 üzerinden 9

SONUÇ: 8.25

Teşekkürler,İyi Çalışmalar    

ProfesyonelSporcu

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret294920
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92935.9530
Euro6.53246.5585