• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

Zor mu kilo alıyorsunuz ?

 nasıl kilo alabilirim

Hacimli, kaslı adamları gördükçe aklınıza, kilolarca ağırlık takıp bacak çalışmaları ya da ağır halter çalışmaları gelebilir. Şimdilik bu görüntüleri aklınızdan çıkarın. Aslında büyüme salon çalışmaların da değil,tablo da belli olur. Beslenmenizin %100 aynı şekilde çalışmanızın da %100 olması gereklidir. Vücut geliştirme aslında 2 ana daldadır. Yarısı beslenme yarısı çalışmadır.

Beslenme konusuna değinecek olursak;

PROTEİN

Protein hemen hemen vücudumuzun her kısmında vardır. Kasların,hücrelerin,enzimler ve bağ dokuların bir parçasıdır. Kaslar içinse çok fazla miktarda proteine ihtiyaç duyarız. Günlük her 500 gr ağırlığınız için 1.5 gr proteine ihtiyacınız vardır. Kaliteli proteini bulabileceğiniz bazı besinler; yumurta beyazı, ton balığı, yağsız süt, biftek ve protein tozları.

KARBONHİDRAT

Karbonhidratlar vücudumuzun benzini gibidir. Her 500 gr için günlük 2,5 gr civarında karbonhidrata ihtiyaç duyarız.

Hemen her yemekle birlikte sebze yemeye çalışın, sabah meyve yemeye çalışın fakat akşamları meyveden uzak durun. Kaslar çalışma esnasında karbonhidrata da ihtiyaç duyar fakat akşam aldığınız karbonhidratlar yakılamayacaktır ve yağa dönüşecektir.

Patates, ekmek(beyaz ekmek hariç) ve lifli sebzeler de bol miktarda karbonhidrat bulabilirsiniz

SU

Her zaman vurguladığımız gibi su her konuda çok önemlidir ve bol bol tüketilmelidir. Yağların metobolize olması, toksinlerin atılması, gereksiz su tutulmasına yardımcıdır. Günde 1,5/2 lt su içmeye çalışın. Zor kas yapan kişiler olarak vücudunuzu susuz bırakmamalısınız ve susuz dolaşmamanız gerektiğini bilmelisiniz.

NE ZAMAN/NASIL TÜKETMELİ ?

Aslında yemeklerinizi 6 öğüne bölmelisiniz. 3 saatte bir yemeye çalışın ve bir porsiyon protein, iki öğün karbonhidrat yemeye çalışın. Kesinlikle suyunuzu eksik etmeyin. Burada ki anahtar nokta az ama sık yemek. Bu şekilde beslenmeye alışmak zor olsa da uzun vade de yararını göreceksinizdir.

Programınıza bağlı kalmanız ve düzenli beslenmek kesinlikle olmazsa olmazınızdır. Unutmayın ki beslenme çeşidi ve miktarı gelişiminizi direkt olarak etkileyecektir.

ProfesyonelSporcu

iletisim@profesyonelsporcu.com

facebook.com/profesyonelsporcu

instagram/profesyonelsporcu

twitter.com/profesyonelspor


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam59
Toplam Ziyaret297390
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.14206.1666
Euro6.68446.7111