• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

Sixt Pack Mutfakta Yapılır!

"Six Pack Mutfakta Yapılır" sözünü duymuşsunuzdur.Yaz hızla yaklaşırken çoğu kişi, karın kaslarını geliştirmek ve six pack leri çıkarmak için düşünmeye,çalışmaya başlamış olmalı. Daha önceden bu konu da çalışmalar yapmış ve başarısız olmuş olabilirsiniz. Karın kaslarını geliştirmek ve baklavaları ortaya çıkarmak için çaba ve sıkı çalışmadan çok daha fazlası gereklidir.

Başarıya ulaşabilmeniz için doğru stratejiyi belirleyip ona göre çalışmanız gereklidir.

DİYET

Karın kaslarınızı geliştirmek ve six packleri çıkarmak için kesinlikle doğru beslenmeniz gereklidir.Yiyeceğiniz her lokma sizin için çok önemli ve dikkat edilmesi gerekli bir durumdur.Kusursuz karın kaslarına sahip birkaç kişiye "Karın kaslarını çıkarmak için en önemli şey nedir?" diye sorsanız hiç kuşkusuz diyet diyeceklerdir.

KALORİ

Ne kadar kalori aldığınızı hesaplayabilmeniz de çok önemlidir.İlk olarak bunu da bilmeniz gereklidir.Zayıflama çalışmalarına başlayacak olan kişilerin çoğu,toplam vücut ağırlıklarının başına "26 kalori" ekleyerek kilo kaybetmeye başlarlar.(3-5 günlük antrenman programı örnek alınarak)İlerleyen zamanlarda bu tutarı 10 yada 20 kaloriye düşürmeniz gerekebilir.

Bunun sebebi de daha düşük bir yağ seviyesine ulaşıldığında vücudunuzun sizinle daha sıkı bir mücadeleye girecek olmasıdır. Alacağınız kalori tutarını bu seviyeye düşüreceğiniz zaman çok düşük kalori seviyeleri yada biraz fazla kalori seviyeleri arasında değişiklik yapmanız gereklidir.Böylelikle metobolizmanızı çökmekten kurtarırsınız. Ağır ve yüklü antrenmanlar yapacağınız dönemlerde biraz daha fazla kalori alın. Daha hafif antrenman günlerinde ise bu kalori miktarını tekrar düşürebilirsiniz.

PROTEİN

Protein alımınıza da aynı şekilde dikkat etmeniz gereklidir. Karın kaslarını oluşturmak için yine proteine de ihtiyacınız olacaktır. Düşük kalorili diyetlere başladığınızda olası kas kütlesi kayıplarını engelleyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken şey protein alırken,kalori alımınız her kilo için 18 kalori olurken gerekli fazladan proteini almanız olacaktır.

KARBONHİDRAT

Karın kasları için en tartışılan konu karbonhidratlardır. Karbonhidrat alımınız uzun süre çok düşük seviyelerde olursa enerjinizde düşüşler yaşayacaksınızdır.Antrenman yapacağınız günler antrenman önce ve sonrasında 25-50 gr kadar karbonhidrat alın. Doğru miktarda yapacağınız karbonhidrat alımı size ilermenizde yardımcı olacaktır.

YAĞ

Çok fazla yağ tüketmemeniz gereklidir. Sağlıklı yağlardan olan fındık,zeytin,keten yada balık yağı gibi yağlardan birkaç gram tüketmeniz yeterli olacaktır.

Genellikle uzun vadeli diyet programlarında alınan toplam kalori miktarının %15 i kadar yağ alınmalıdır diye belirtilir. Fakat hedef karın kası çıkarmak olduğu için bizim için bu tutar çok daha aşağıda olacaktır. Özellikler antrenman önce ve sonrasın da yağ tüketmemeniz gereklidir ki sindirim sisteminiz yavaşlamasın. Gün içerisindeki öğünleriniz de 7 ya da 4 gr yağ tüketmeniz sizin için yeterli olacaktır.

Teşekkürler,İyi Çalışmalar    

ProfesyonelSporcu

iletisim@profesyonelsporcu.comZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret294920
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92935.9530
Euro6.53246.5585