• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

Kick Boks

Kick Box |  görsel 1

 

Kick Boks; diğer bir çok savunma sporundan kendisini çok farklı özellikleri ile ayırır. En önemli olayı; aşırı derecede sert bir spor olmasıdır. Diğer bir çok sporda olduğu gibi Kick Boks içerisin de de temel püf noktalar vardır. Lakin; bir Judo ya da Karate-do gibi değildir. Rakibinizi, püf noktalar ile ya da onun gücünü kullanarak yenemezsiniz. Kick Boks içerisin de rakibinizi yenmek ve tekniklerden tam anlamı ile verim almak adına mutlaka güç kullanmanız gerekmektedir. Yani; Kick Boks güce dayalıdır.

Genelde ruh ve teknik birleştirme mantığı ile dövüş sanatları hareket etse de; Kick Boks içerisin de durum biraz daha farklıdır. Doğrudan, güç ve teknik birleştirme mantığı vardır. Tekniği ne kadar iyi öğrenir ve gücünüzü o teknik üzerinde yoğunlaştırır iseniz; o kadar başarı sağlamanız mümkün durum da olacaktır. Bu nedenle de; Kick Boks sporuna tam olarak başlamak için; kas, fiziki yapılar gibi konular da kendinizi geliştirmeniz ve yeterli düzeye erişmeniz önemli bir konu olmaktadır.

Kick Boks Sporunun Temeli Neresidir?

Bildiğiniz gibi; bir çok sporun temeli Uzak Doğu olmaktadır. Yani; hemen hemen her türlü savunma ve dövüş sanatı Uzak Doğu tabanlıdır. Kick boks‘ta bu bağlamda; Uzak Doğu içerisin de meydana gelen bir spordur. Lakin, özgün bir değildir. Tamamen melez bir spordur. Japon bir dövüşçünün; Karate ve Muay Thai sporlarını birleştirmesi sonucun da yaratılmış bir spor dalıdır. Yani; diğer bir çok Uzak Doğu sporunda olduğu gibi; bir geçmişi, tarihi yapısı; özel bir felsefe mantığı yoktur. Kick boxing tamamen iki farklı sporun bir araya gelmesi sonucun da oluşturulmuş; güce ve teknik bilgisine dayanan bir dövüş sporudur.

Ayrıca, bugün ki popüler haline ise; Amerika içerisin de ilk dönemler de düzenlenen maçlar sayesin de ulaşmış durumdadır. Şu an; dünya çapında bir çok ülke içerisin de Kick boks öğrencileri bulunmaktadır. Öyle ki; medya tarafından da oldukça ilgi duyulan bu spor ile ilgili bir çok maçlar, çeşitli kanallar da özel ringler de insanlara sunulmaktadır.

    

ProfesyonelSporcu

instagram/profesyonelsporcu


facebook/profesyonelsporcu

twitter/profesyonelspor

iletisim@profesyonelsporcu.com


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam70
Toplam Ziyaret297401
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.14206.1666
Euro6.68446.7111