• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

Boy uzatmak mümkün mü?

Boy Uzatmak Mümkün mü? |  görsel 1

 

Tüm canlılarda olduğu gibi insanlardada vucudun alıcağı şekil Genetiğin çerçevesi içersindedir.Şöyle düşünelim;Mesela genlerimizde boyumuz 1.75 biz bu boyu 1.95 yapamayız.Çünkü biz daha doğmadan önce bunların hepsi hesaplanmıştır belirli sınırlar içersinde gelişiriz.Ama düzenli antreman,sağlıklı beslenme vs. gibi etkenler sayesinde 5-10 cm daha uzun olabiliriz…

Beslenmeye Çok Dikkat Edilmeli:

Boy uzarken en önemli etkenlerin başında beslenme gelmektedir.
En doğru beslenme tarzları Sebze,Meyve ve proteinlerin düzenli-dengeli alınması gerekir.
Kemiğin Normal Büyümesi için Proteinin alınması,Vitamin olarakta A,C,D Vitaminleri,Mineral bakımındanda Kalsiyum,fosfor,iyotlu gidaları tüketilmesi gerekiyor.Önemle hatırlatmak istediğim birşey var Bu besinleri ne kadar çok tüketirsem okadar hızlı ve daha cok uzarım diye bişi yok.Burda yapmanız gereken gerektiği kadar düzenli ve dengeli beslenmek.
Gerekli protein ve minerali alabilmek için et ve süt ürünlerini düzenli olarak tüketmek gerekir.Sebze ve meyvelarda çok önemlidir.Çiğ veya az pişmiş olarak tüketmek daha iyidir ve ek vitamin kulanmaya gerek kalmaz.

Evet yukarıda proteinden bashsetmiştik.Protein çeşitlerinin içersinde cok hızlı büyümeyi sağlayan bir proteinden sizlere bashsedeceğim.Bu proteini Güvercinlerde kullanmaktadır.Bu durumu sizlere söyle açıklıyım.Güvercinler yavrularını büyütürken;Anne güvercin ilk 2 hafta miğdesinde salgıladığı Kursak sütüyle besler bu kursak sütü bu proteine sahiptir.Evet bizlerde bu proteni belirli besinlerden elde edersek boyumuzun büyümesine cok büyük faydası olacaktır.Bu besini 4 balık türünden elde edebiliriz Torik,Kefal,Uskumru,Palamut. Haftada 3 kez bu besinleri tükettiğimiz zaman 6 ay sonra mükemmel sonuçlar elde edeceğiz. 11 yaş altı çok etkilidir.12-22 yaş arasıda etliki olacaktır.
-boy uzaması kesinlikle piyasada satılan ilaç vs şeylere kanılamalıdır.Tamamen doğal beslenelim.
daha boy uzatacak besinler hakkında dolu yazılar yazılır ama işin temelindeki vitaminler,mineralleri ve proteinleri bilmeniz  bundan sonra daha bilinçli olmanızı sağlayacaktır.

Boy Uzaması İçin Spor:

Gelişme çağındaki insanlar düzenli egzersiz ve uyku büyüme hormonunun salgılanma düzeyin, arttırmaktadır.Mesela genetik yatkınlağa göre boy 175 ile 185 arasında uzaması gereken bir insan,Düzenli spor yaparsa boyu genetiğinin el verdiği en üst noktaya ulaşmasını sağlar.spor yapmayıp ve düzenli beslenmezse boyu 175 te kalır.

Koşarak da boy uzatabilirsiniz; Boy uzatma için çok iyidir çünkü bacaklarınızın daha uzun olmasına yardımı olur.Yüksek hızda koşmak(max hız seviyesi) vucutta çok miktarda büyüme hormonu salgılar.Bu hızda ne kadar koşarsanız vucud okadar büyüme hormonu salgılar.

Başaşağı asılarak uzayın:10 dakika bacaklarınızdan kendinizi bir yere tepetaklak asabilirseniz çok iyi sanuçlar elde edmeye başlacaksınız.Bu hareket bacaklarınız dışında sırtınızı esnetip uzatır.Omurga kemikleriniz az miktarda ayrıldığında vucudunuz boşlukları kemikle doldurup uzamanızı sağlayacaktır.Bu süre 10 dakikadır 10 dakikayı geçmeyiniz !
Yüzmek;Yüzmek bütün vucudu esnetir ve uzatır.İmkan varsa şiddetle tavsiye ediyoruz.

Vucudu esnetmek;Vucudu esnetmek çok önemlidir esneyen uzul uzar bu sebeple vucudumuzu esnek tutmamız gerekmektedir

ProfesyonelSporcu

iletisim@profesyonelsporcu.com

facebook.com/profesyonelsporcu

instagram/profesyonelsporcu

twitter.com/profesyonelspor

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret296565
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.05366.0778
Euro6.55506.5813