• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

Besin Takviyesi

Besin Takviyesi |  görsel 1
BESİN TAKVİYESİ ?

Besin takviyeleri çoğu insanın ön yargı ile yaklaşmış olduğu bir durum olsa da aslında gereklidir.Çünkü günümüzde yediğimiz besinlerin değeri o kadar çok düşmüştür ki besin takviyesi olmadan yaşamak nerdeyse imkansız hale gelecektir.Örneğin bir insanın günlük protein ihtiyacını karşılayabilmesi için 5kg et tüketmesi lazım ama gerek ekonomik gerekse hayvanların inorganik beslenmesinden kaynaklanan sebeplerle bu ihtiyacı karışılayamayız ama bu ihtiyacımızı proteinin yapı taşı olan amino asit haplarıyla karşılayabiliriz.

style="display:inline-block;width:300px;height:250px"
data-ad-client="ca-pub-1118817898164128"
data-ad-slot="1027475369"> 

Başka bir örnek gerekirse günümüzde yediğimiz domatesin artık kokusunu bile yapay üretebiliyorlar. Malesef artık yediğimiz herşey inorganik ve faydasız.Mesela balık sevemeyen ve yiyemeyen bir insan balıktaki ihtiyacını omega3 kullanarak karşılayabilir.Yani kısacası herşeye ön yargılı yaklaşmaktansa iyice araştırıp öğrendikten sonra faydalı olabilecek şeyleri kullanmaktan kaçınmamamız lazım. Herşeyin fazlası zararlıdır ilacın bile!.Tabii ki her marka besin takviyesi,vitaminler ve mineraller iyi değildir. Bunu savunamayız ama belli başlı markaların ürünleri gerçekten kaliteli ve yararlı.

Test edilip denenmiş pekçok ürün bulunuyor.Bunları araştırıp kullanabilirsiniz.Unutmayın ki besin takviyesinin steroid ile bir alakası yoktur.
   

ProfesyonelSporcu

iletisim@profesyonelsporcu.com

facebook.com/profesyonelsporcu

instagram/profesyonelsporcu

twitter.com/profesyonelspor


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam72
Toplam Ziyaret297403
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.14206.1666
Euro6.68446.7111