• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

Kış aylarında spor

 Kış aylarında spor,kışın hangi sporu secmelıyım?

Kış aylarında spor yapmak çok  daha zordur.

Yazın sabah kalktıktan sonra sahil kenarında bir yürüyüş,akşam serinliğinde arkadaşlarla halı saha maçı,koşu parkurlarında yapılan koşular.Yani kısacası çok daha kolaydır sıcak hava da spor yapmak.Soğuk hava gibi bir düşünceniz olmadan istediğiniz gibi spor yapabilirsiniz.

Peki kışın hangi sporu yapmalıyız?

Aslında salon sporlarını tercih etmemiz kış ayları için çok daha yararlıdır.Voleybol,basketbol,fitness,savunma sporları,yüzme vs. 

Tabii voleybol ve basketbol'u belli bir yaşı dolduran insanların yapması zor. Hobi olarak  çok nadir kulüpler özel voleybol ve basketbol dersi verir. Fitness ve savunma sporlarını tercih edin. Hem vücudunuzu dinç tutar,hem kendinizi savunmayı öğrenirsiniz. Artık hemen her mahallede bir body salonu bulmak mümkün. Bunun dışında evde aletli sporda yapılabilir.İhtiyacınız olan tek şey bir dambıl seti ve bir çalışma programı. Bunun dışında düzenli ve planlı çalışmanın çok önemi var. Aksi takdirde çalışmanızdan verim alamazsanız.

Savunma Sporları

Son yıllarda kick box , muay thai ve mma (kafes dövüşü) baya popüler bir hal aldı. Kışın bu sporlarada yönelebilirsiniz. Özellikle savunma sporlarını vurgulamak istedim. Çünkü başlamakta insalar ön yargılı ve tereddütlüler. Fakat başlayan herkes aynı şeyi söylüyor."Keşke daha önce başlasaydım". Hem vücudunuzu çalıştırıp,dinç tutuyor, spor yapmış oluyorsunuz hem de kendinizi savunmayı öğreniyorsunuz. Benim önerim ya muay thai ya da kafes dövüşü olur.Muay thai sokakta en çok işinize yarayacak ayakta dövüş dalıdır. MMA da yani kafes dövüşünde de hem ayakta hem de yerde dövüşme vardır.

ProfesyonelSporcu

iletisim@profesyonelsporcu.com

facebook.com/profesyonelsporcu

instagram/profesyonelsporcu

twitter.com/profesyonelspor


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam72
Toplam Ziyaret297403
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.14206.1666
Euro6.68446.7111