• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

Gelişimi Engelleyen 10 Büyük Hata!

Gelişmenizi Engelleyen 10 Büyük Hata!

Aslında spor yaparken farkında olmadan birçoğumuz kendi gelişimimizi engelliyoruz. Şimdi tüm bu hatalarını farkına varıp kendine bir iyilik yap!

 
 Fitness gelişmemizi engelleyen 10 büyük hata-www.profesyonelsporcu.comÇOK FAZLA DÜŞÜNME!

Çoğu kişi zamanının büyük bir kısmını programının nasıl olması gerektiğine ya da nasıl çalışması gerektiğine ayırıyor. Bunu düşünüp planlamak güzel tabii ki ama gereğinden fazla bu işe zaman ayırıp her 3 gün de bir yeni bir şeyler denemeye kalkmak sadece zaman kaybı yaratır. Bu kadar fazla düşünmek yerine sadece programını uygulayıp antrenmanını yapman sana daha çok fayda sağlar. Çünkü sonuç alabilmek için daha fazla iradeye ihtiyacımız var.

 

KENDİ KENDİMİZİ SABOTE ETMEMELİYİZ!

Yaptığınız hataları farkına varıp kendinizi sabote etmeyi bırakmalısınız. Temel prensiplerin dışına çıkmadan istikrarlı bir şekilde çalışmak sizi başarıya götürecektir.

 

AZALTIN!

Sürekli deniyor ve bir türlü belirli bir ağırlığın üstüne çıkamıyorsanız tam tersine azaltın. Sürekli tıkandığınız bir nokta olduğunda kendinize azaltma haftası yapın. Ağırlıkları azaltarak çalışacağınız bu bir hafta da eklemleriniz onarılacaktır.

 

GÖĞÜS GÜNÜ AYRIMCILIĞI YAPMAYIN!

Göğüs çalışmasına çok daha fazla önem verip sadece bu antrenmanda tüm gücünüzü harcayıp kendinizi zorlamayın. Gelişmek istiyorsanız her bölgeye aynı önemi verip çalışmanız gerekir. 

 

AÇ ANTRENMAN YAPMA!

Aç bir şekilde antrenman yapmayın. İşten, okuldan ya da herhangi bir koşturmacadan çıkıp aç bir şekilde antrenman yapmanız size yarar sağlamaz. Antrenmanlarınızdan 60 dk. önce yemek yemiş olmalısınız.

 

HAFTADA 1 GÜN DE OLSA DOĞAL ÇALIŞIN!

Artık çoğumuz besin takviyesi kullanıyoruz. Spordan sonra oluşan kas yıkımlarını engellemek, enerji almak veya daha verimli antrenman yapabilmek gibi pek çok sebebimizde var. Fakat hafta da 1 gün de olsa takviye almadan doğal bir şekilde ihtiyaçlarımızı karşılayarak antrenman yapmaya çalışalım.

 

VÜCUDUNUZU İYİLEŞTİRİN, DİNLENDİRİN!

Yeni başlayanlar için vücutlarını dinlendirmeleri özellikle önemlidir. Genelde ne kadar çalışırsam o kadar işe yarar gibi bir mantık var ve bu aslında en büyük yanlıştır. Uzun süredir ağırlık kaldırıp egzersiz yapanlar içinse belirli bir süreden sonra dikkat edilmezse bel ve kaslarımız da ağrılar oluşabilir. Gerektiği durumlarda masaj hatta akupunkturdan kaçmamak gerekir.

 

PİRAMİTİ DOĞRU KULLANMAK!

Piramit ağırlık çalışması nasıl olmalı daha önce yazmıştık. Sürekli monoton bir şekilde çalışmak belli bir süre sonra kasları hareketlere alıştırır ve daha az zorlar. Böyle durumlarda antrenmanlarımızı çeşitlendirmekte fayda var. Piramit ağırlık çalışmasını kullanan çok fazla insan var fakat bu çalışmayı doğru yapmak önemli olan. Her hafta piramit çalışmak ya da kendi kendimize bunu ekleyip çıkarmak yanlıştır.

 

KARBONHİDRATLAR DÜŞMAN DEĞİLDİR!

Karbonhidratları düşman gibi görüp tamamen çıkarmanın size hiçbir yararı olmayacaktır. Unutmayın ki proteinlere nasıl ihtiyacımız varsa karbonhidratlara da o kadar ihtiyacımız vardır.

 

DİYETSİZ GÜNÜ YANLIŞ KULLANMAK!

Bütün hafta boyunca diyet yapıyorsunuz. Haftada 1 gün serbest gününüz olabilir. Diyetinizde kullandığınız serbest günlerde çok aşırıya kaçmamaya çalışın ve bu günü 1 günden fazla yapmayın. 

 

ProfesyonelSporcu

iletisim@profesyonelsporcu.com

facebook.com/profesyonelsporcu

instagram/profesyonelsporcu

twitter.com/profesyonelspor

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret294920
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92935.9530
Euro6.53246.5585