• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

Definasyon Döneminde Kullanabileceğiniz 4 Supplement!

Definasyon Döneminde Kullanabileceğiniz 4 Supplement!

Yaz yaklaşıyor fitness & body building sporu ile uğraşanların bekledikleri zaman geldi. Artık bir sürü emek ve uğraş verip kazandığınız formu sergileyebileceksiniz! Yaz ayı bu yönden güzel fakat işin kötü tarafı ise kış aylarında geçirdiğiniz bulk döneminin artık bitiyor olması ve definasyona başlayacak olmanız. Artık rahat rahat kaloriler alıp, enerji problemimizin olmadığı dönem bitiyor. Sıkı ve fit bir vücut tüm bu çabalarımıza değer. Belki de definasyon dönemi en çok zorlandığınız kısım olacak. Eskisi gibi büyük porsiyonlar yerine daha ufak porsiyonlar, kaybedilen günlük 300-400 kalori enerji. Bunun gibi sizi psikolojik olarak da zorlayacak birçok etken. Bu dönemde bin türlü emek verip kazandığınız kas kütlesini kaybetmeden yağ yakmak için yine desteğe ihtiyacınız olacaktır. Sizler için en azından bir fikir edinmeniz adına definasyon döneminde kullanabileceğiniz bazı supplementleri hazırladık.

-PROTEİN TOZU
-GLUTAMİNE(GLUTAMİN)
-ARGİNİNE(ARJİNİN)
-CARNİTİNE (KARNİTİN)
-COENZYME Q-10 (KOENZİM Q-10)

PROTEİN TOZU:

 Protein tozu ve definasyon. Hangi tür protein?Proteinin görevleri

Protein tozunu zaten artık çoğu kişi biliyor. Ne işe yaradığından tekrar tekrar bahsetmeyeceğiz. Normal de kullandığınız gibi spordan sonra kas yıkımını engellemek adına yine kullanabilirsiniz. Burada şunu eklemekte fayda var; Whey Protein kullanmaya çalışın çünkü kana hızlı karışan bir protein türüdür ve spordan sonra bunu kullanmanız daha faydalıdır.

GLUTAMİNE(GLUTAMİN)

 Glutamin nedir?Glutamin ne işe yarar? Glutamin görevleri?

Kaslarımız vücudumuzu tamamen kaplayan ve içerisinde %61 glutamin asidi barındıran bir yapıya sahiptir. Vücudumuz definasyon döneminde yağ depolama oranını korumak adına kaslarımızda bulunan glutamine(glutamin) yi tüketir. Bununla birlikte vücudumuzun büyüme hormonu üretimi azalır. Definasyon dönemindeyken glutamin kullanmamız hem büyüme hormonu olan HGH’ nin salgılanma hızını arttıracaktır hem de yağ depolarımızı yıkıma hazır hale getirecektir.

ARGİNİNE(ARJİNİN)

 Arjinini görevleri nelerdir?Arjinin Nedir?Arginine Ne İşe Yarar?

Arjinin kaslarımıza pompalanan kanı arttıracaktır. Arjinin damarlarımızı genişleterek pompalanan kanı arttırmakla beraber kaslarımıza giden oksijen ve besinlerin miktarını da arttıracaktır. Aynı zamanda yağ yakımımızı da daha çok hızlandıracaktır. Kullandığımız glutamin sayesinde yağ depolarımız da ki kontrolü sağlarken arjinin de bu yağları kaslarımıza taşıyacaktır.

CARNİTİNE (KARNİTİN)

 CARNİTİNE NE İŞE YARAR?

Glutamin ile yağ depolarımızın kontrolünü sağladık, Arjinin ile kaslarımıza taşıdık ve artık Karnitin ile de yağları parçalayabiliriz. Yağları parçalama konusunda en etkili amino asit karnitindir. Karnitin ile parçalayacağımız yağlar aynı zamanda bize enerji verecektir.

COENZYME Q-10 (KOENZİM Q-10)

 Koenzim Q10 Nedir? Koenzim Q10 Ne İşe Yarar?

Başta da belirttiğimiz gibi 400 kalori civarında bir enerji kaybımız olacak. Karnitin yaktığı yağlar ile bize enerji konusunda destek olmuştu. Bu konuda diğer yardımcımız ise Koenzim Q-10 olacaktır. Koenzim Q-10  bize kanımızda enerji almak amacı ile kullanabileceğimiz besinleri arttıracaktır. Aynı zamanda yağ oranımızı dengede tutacaktır.

 

Definasyon dönemin de ki  amacımız yağ yakarken kas kaybetmemektir. Bunu sağlayabilmek adına düzgün bir programın dışında desteğe de ihtiyacımız olacaktır. Örnek olması adına paylaştığımız bu supplementleri multivitaminlerle de güçlendirebilirsiniz.

ProfesyonelSporcu

iletisim@profesyonelsporcu.com

facebook.com/profesyonelsporcu

instagram/profesyonelsporcu

twitter.com/profesyonelspor


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam72
Toplam Ziyaret297403
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.14206.1666
Euro6.68446.7111