• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

Squat Nedir?

SQUAT NEDİR?

Squat aslında basit olarak çömelme olarak da adlandırılabilir. İstediğiniz zaman her yer de rahatlıkla yapabilirsiniz çünkü vücudumuzla çok basit olarak yapılabilecek bir harekettir. Fakat zamanla daha da zorlaştırıp ağırlıkla bu hareketi yapmanız da gerekecektir. Belirli bir aşamadan sonra yazılacak hemen her program da Squat çalışması bulunur. Squat bacak kaslarımızı çalıştırmamız açısından oldukça önemlidir çünkü bacak kaslarımız kalbimize en uzak ve en büyük kas gurubudur. Bu hareket sayesinde de ciddi anlamda yağ yakabiliriz.

 squat nasıl yapılır?www.profesyonelsporcu.com

SQUAT NASIL YAPILIR?

Her harekette olduğu gibi Squat’ ta da nizami olmak çok önemli. Diz kapaklarımızın mümkün olduğunca az parmak uçlarımıza doğru gitmesi gerekir. Hareket esnasında belimizi de düz bir şekilde tutmalıyız. Squat hareketini doğru bir şekilde yaparsak sırt ve karın bölgemizi de çalıştırabiliriz. Setler ve tekrar sayıları her kişiye göre farklılık göstermekle beraber bu harekete yeni başlayacak olanların vücut ağırlığı ile başlamaları daha yararlı olacaktır.

 squat,squat nedir

SQUAT HAREKETİ İLE HANGİ KASLARIMIZI ÇALIŞTIRABİLİRİZ?

Squat aslında temel de bacak hareketidir.  Fakat doğru olarak yapılan Squat çalışmasın da belimiz ve midemizi de çalıştırabiliriz. Özellikle bayanlar kalça bölgesini sıkılaştırmak ve şekillendirmek için de bu hareketi uygulamaktadır.

 

Squat çalışmaları boşta vücut ağırlığı ile yapılabileceği gibi dumbell ve halterle de yapılabilir.

ProfesyonelSporcu

iletisim@profesyonelsporcu.com

facebook.com/profesyonelsporcu

instagram/profesyonelsporcu

twitter.com/profesyonelspor

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam67
Toplam Ziyaret294870
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92935.9530
Euro6.53246.5585