• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

Özel Dersin Faydaları ve Püf Noktalar

 Kick boks özel dersin yararları

Her konu da olduğu gibi sporda da özel ders almanın pek çok faydalı yanı vardır. Normal şartlar da grup seansları çok daha uygun ve cazip gözükse bile  bir antrenörün 15/20 hatta 30 kişilik bir grupla ilgilenmesi çokta sağlıklı ve verimli değildir. Tabii ki grup seanslarının da faydasını görürsünüz fakat özel derste aldığınız verimi sağlayamazsınız.  Özel dersler de yapılan hatalı vuruş veya hareketlere anında antrenörünüz müdahale  edip düzeltebilir. Ayrıca bir gruba bağlı kalmadan kendi eksik yönleriniz üzerinde çalışabilirsiniz. Düşünün ki grup dersi alıyorsunuz ve siz direkt yumrukları oturtmuşsunuz fakat grubun çoğun da bu teknik oturmamış mecburen onlarla beraber direkt yumruk çalışacaksınız. Bu da bir süre sonra sizi sıkabilir.

HER ŞEY DEN ÖNCE ANTRENÖR!

Özel ders de en önemli nokta çalışacağınız antrenörünüzdür. İyi bir antrenör zaten farkını hissettirecektir. Antrenörlerinizi seçerken iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu araştırmadan kastımız onlarca maçı olması ya da şampiyonluk kazanmış olması değil. Genel olarak insanlar da ne kadar maç kazandıysa o kadar iyidir gibi bir algı var bu yanlış. Öğretebilme yeteneği çok farklıdır ve gerçek bir antrenman bilgisi olmadan da tek başına yeterli değildir. Antrenör seçerken ön araştırma yapıp güvendiğiniz bir kaç adrese, kişiye danışın daha sonrasında antrenörünüzle bir görüşme yapın ve antrenman hakkında ufak bilgiler almaya çalışın. Tamamen belirli kalıpta giden birini kesinlikle tercih etmemelisiniz çünkü her kişinin kas yapısı ve yetenekleri farklıdır. Çok fazla salon görünürlüğüne aldanmamanız da fayda var çünkü mermer ve betonlar değil antrenörünüz size dersi verecek bu sebeple görüntüye kanıp stajyer hocalarla çalışmamanızı tavsiye ediyoruz.

HEDEFİNİZİ BAŞTAN BELİRTİN!

Muay Thai ve Kickboks gibi dövüş sporlarında ilk etapta özel ders almak isteyen bireylerin kesinlikle antrenörlerine hangi amaçla geldiğini belirtmesi gereklidir. İş ve günlük koşuşturmadan uzaklaşıp biraz stres atmak mı? Fazla kilolardan kurtulmak mı? Kilo problemi olmamasına rağmen sadece fit kalmak için mi? Ya da bu işi öğrenip kendinizi savunabilmek mi?  Aslında hepsi için ayrı bir program yapılması gereklidir. Kişinin hedefi doğrultusun da çalıştırılması çok önemli. Antrenörünüzün bilgisi ve tecrübesi daha ilk antrenman da bu ayrımı yapabiliyor ise zaten kendini belli edecektir.

TEKNİK EN ÖNEMLİSİ!

Kickboks ve muay thai özel derslerin de yapacağınız çalışmalar da en önemli şey tekniktir. İstediğiniz kadar güçlü ve hızlı olun teknik bilginiz yoksa sıfırsınızdır. Şunu da baştan belirtmekte fayda var teknik antrenmanlar en gerekli antrenmanımız olmakla beraber aynı zaman da en sıkıcı olanıdır. Fakat biraz sabredip tekniğinizi geliştirirseniz kalan süreç size daha kolay ve eğlenceli gelecektir.

Hazırlayan: Görkem KAPLAN    

instagram/profesyonelsporcu

twitter/profesyonelspor

facebook/profesyonelsporcu

ProfesyonelSporcu

iletisim@profesyonelsporcu.com

(Özel Kick Boks & Muay Thai Derslerimiz Başlamıştır. Ayrıntılı Bilgiyi (535) 892 92 46- Görkem KAPLAN Tarafından Alabilirsiniz.)


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret294920
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92935.9530
Euro6.53246.5585
  kick boks ve muay thai özel ders