• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profesyonelsporcu
  • https://twitter.com/ProfesyonelSpor
Üyelik Girişi
Site Haritası

PLANK !

Karın Kasınızı Geliştirin ! PLANK ! |  görsel 1

Aslında pek çok insan mide çalışması denildiğinde sadece mekikten ibaret sanırlar.

Tabii ki mekik ve sıkıştırma hareketleri en yaygın ve önemli olan karın hareketleridir. Fakat mide kasları çok zor gelişen bir kas gurubudur ve 2-3 antrenman da bir farklı şeyler eklemeniz gerekir. Plank her yer de rahatlıkla uyguluyabileceğiniz ama bir o kadar da zor bir harekettir.

Peki plank nasıl yapılır ?Ne kadar süre yapılmalıdır? 

Plank resimler de gördüğünüz gibi iki şekilde yapılabilir. İlk resimde ki yan kısmı çalıştırmak içindir. Çift taraflı yapmanız gerekir;sağ kısım 1-2 set ,sol kısım 1-2 set.A pozisyonuna gelince 45 yada 30 sn o şekilde askıda bekliyorsunuz zaten bir yanma hissedeceksiniz. Kasları çok zorlamadan kendinize uygun zaman aralığını bulacaksınızdır 1-2 pratikten sonra. İkinci resimde ki ters plank aynı şekilde 1-2 set uygulamanız gerekır fakat burda kendınızı daha çok zorlamanız gerekli minimum 45-60 saniye durmalısınız. Unutmayın plank yapmadan önce kesinlikle esnemeniz gereklidir ve her karın çalışmanızda yapmayın 2 karın çalışmanızda 1 mekiklerden sonra uygulayın.

Son olarak düz plank var bizce içlerin de ki en faydalı ve zor hareket 2.resimde ki pozisyonun tersine sırt üstü mekik çeker gibi uzanın ve ellerınız ile ayaklarınızı kaldırıp vücdudunuzu belınız uzerınde askıda bırakıp 45-60 sn bekleyıp 1-2 set uygulayın.

Teşekkürler,İyi Çalışmalar    

ProfesyonelSporcu

iletisim@profesyonelsporcu.com


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam68
Toplam Ziyaret297399
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.14206.1666
Euro6.68446.7111